دبی: مقصد دهمین کنگره جهانی خرده فروشی

برای اولین بار، دبی دهمین کنگره جهانی خرده فروشی را میزبانی خواهد کرد. این گروه تاکنون در کشورهای اروپایی برگزار می شده است نهمین کنگره جهانی خرده فروشی در رم ا یتالیا برگزار شد.

امارات برای نشان داده جایگاه خود در کسب و کار بین المللی و جذابیت های خود در صنعت خرده فروشی تلاش زیادی کرد تا برای نخستین بار میزبان این گنگره جهانی در صنعت خرده فروشی شود. و اولین بار است که این کنگره در یک کشور غیر اروپایی برگزار می شود.

این گنگره از سال ۲۰۰۷ در شهرهای مهم اروپایی همچون بارسلونا، برلین، لندن، پاریس و رم برگزار شده است و در این گنگره هزاران نفر از مدیران ارشد شرکت های بزرگ خرده فروشی و متخصصین این صنعت از کشورهای مختلف  گردهم می آیند.

گرازش اتاق بازرگانی دبی نشان میدهد که صنعت خرده فروشی لباس و کفش در سالهای گذشته رشد داشته و تا سال ۲۰۱۹ به رشد ۶٫۸ درصد خواهد رسید اما خرده فروشی سایر بخش ها (مثل الکترونیک، لوازم خانگی، بهداشت و لوازم آرایشی، و غیره) رشد ۳٫۶ درصدی خواهد داشت.

این گزارش نشان میدهد که خرده فروشی الکترونیکی دبی جایگاه چندان مطلوبی را در مفایسه با دیگر بخش ها ندارد و تنها ۲ درصد از کل فروش صنعت  حجم خرده فروشی را به خود اختصاص می دهد.

بخشی از استراتژی دبی این است که جذابیت تجاری خود را برای سرمایه گذاران خارجی (به خصوص برای بخش خرده فروشی) افزایش دهد. چرا که خرده فروشی نقش مهمی در کل اقتصاد امارات متحده عربی ایفا می کند و  ۲۹ درصد از کل تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور از محل خرده فروشی به دست می آید. میزبانی گنگره جهانی خرده فروشی نیز فعالیتی در راستای تقویت این بخش است.

 

 

منبع: یاهو نیوز

 

One thought on “دبی: مقصد دهمین کنگره جهانی خرده فروشی

  1. بسیار جالب بویژه آنکه ۲۹درصد تولید ناخالص داخلی امارات از محل خرده فروشی حاصل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *