عملکرد BMW در سه ماهه سوم ۲۰۱۶

در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری سه برند زیرمجموعه‌ی گروه بی ام و یعنی بی ام و، مینی و رولزرویس مجموعا توانسته‌اند فروش خود را با ۷.۱ درصد افزایش به ۵۸۳ هزار و ۴۹۹ دستگاه در مقایسه با ۵۴۵ هزار و ۶۲ دستگاه سال گذشته برسانند. بر اساس این آمار این بهترین سه‌ماهه‌ی سوم ازلحاظ تأمین مالی کمپانی در تاریخ این شرکت است که سبب شده بی ام و به پرفروش‌ترین خودروی لوکس جهان تبدیل شود.

سود سهام و عایدی این شرکت در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ با ۴.۶ درصد افزایش از ۲۲ میلیارد و ۳۴۵ میلیون یوروی سال ۲۰۱۵ به ۲۳ میلیارد و ۳۶۲ میلیون یورو رسیده است. متوسط سود سهام و عایدی این شرکت بر اساس نرخ تبدیل ارز با ۶.۶ درصد افزایش به ۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون یورو افزایش پیدا کرده است. سود قبل از بهره و مالیات این شرکت با کمی افزایش یعنی تنها به مقدار ۱.۱ درصد بهتر از مبلغ ۲ میلیارد و ۳۵۴ میلیون یورویی سال ۲۰۱۵ است. سود پیش از پرداخت مالیات گروه بی ام و هم با افزایش ۱۳.۸ درصدی از ۲ میلیارد و ۲۶۳ میلیون یورو در سال ۲۰۱۵ به ۲ میلیارد و ۵۷۵ میلیون یورو در سال ۲۰۱۶ رسیده است. اما در خصوص سود خالص ادعا شده است که میزان آن با ۱۵.۳ درصد افزایش، از ۱ میلیارد و ۵۷۹ میلیون یوروی سال ۲۰۱۵ به ۱ میلیارد و ۸۲۱ میلیون یورو رسیده است که بیشترین مبلغ و یک رکورد در تاریخ این شرکت برای یک سه‌ماهه‌ی سوم است.

رکورد فروش نه‌ماهه‌ی خودرو توسط این شرکت با ۶.۲ درصد افزایش به ۱٬۷۴۶٬۶۳۸ دستگاه خودرو رسیده است، برای مقایسه، در زمان مشابه در سال ۲۰۱۵ تعداد فروش خودرو توسط این شرکت رقم ۱٬۶۴۴٬۸۱۰ دستگاه بود. استراتژی بی ام و تلاش برای تقسیم متعادل فروش در سراسر جهان است که سبب شده نوسانات قیمت در بازارهای خاص قابل جبران شوند.

در ۹ ماه نخست امسال سود گروه بی ام و با ۳ درصد افزایش از ۶۷ میلیارد و ۱۹۷ میلیون یوروی سال ۲۰۱۵ به ۶۹ میلیارد و ۲۲۹ میلیون یورو رسید. سود پیش از بهره و مالیات از رقم ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورویی سال ۲۰۱۵ به ۷ میلیارد و ۵۶۲ یورو در سال ۲۰۱۶ رسیده است که افزایش ۲.۲ درصدی را نشان می‌دهد. سود گروه تا پیش از پرداخت مالیات با ۱۱.۷ درصد افزایش به ۵ میلیارد و ۴۱۱ میلیون یورو رسیده است، این مبلغ برای سال ۲۰۱۵ معادل ۴ میلیارد و ۸۴۴ میلیون یورو بود. این مقدار سود برای نه‌ماهه‌ی نخست یک سال در تاریخ این شرکت یک رکورد محسوب می‌شود.

منبع: کسب و کار نیوز

3 thoughts on “عملکرد BMW در سه ماهه سوم ۲۰۱۶

  1. با سلام و تشکر از ارایه مطلب مذکور،
    به نظر میرسد با توجه به رسوایی فولکس که تاثیر زیادی بر روی درآمد و سهم بازار این تولید کننده بسیار بزرگ گذاشت، بی ام و از فرصت مذکور به نفع خود استفاده نموده و سهم خود را افزون نموده است.

  2. ممنون بابت مطلب مفیدتان, امید است صنایع خودروسازی ایران با وجود جوانان خلاق این مملکت هر چه زودترجایگاه واقعی خود را در بازار جهانی پیدا کند.

  3. با سلام خدمت شما و تشکر بابت مطالب مفیدتون
    آمار فروش خودروهای برند بی‌ام‌و در سال ۲۰۱۷ معادل ۲,۰۸۸,۲۸۳ دستگاه بوده که نسبت به سال ۲۰۱۶، شاهد رشدی ۴.۲ درصدی است. در مقابل، رقیب دیرینه‌ی بی‌ام‌و، مرسدس بنز، با فروش ۲,۲۸۹,۳۴۴ دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۷، علاوه بر پیشی گرفتن از بی‌ام‌و، نسبت به سال ۲۰۱۶ شاهد رشد ۹.۹ درصدی در آمار فروش سالانه‌ی خود بوده است. با این حساب، مرسدس بنز همچنان به‌عنوان پرفروش‌ترین برند سازنده‌ی خودروهای لوکس شناخته می‌شود.

    بر اساس آمار منتشرشده توسط بی‌ام‌و، آمار فروش مدل‌های X این شرکت نسبت به سال گذشته ۹.۶ درصد افزایش داشته است و همین امر سبب شده این مدل‌ها سهم عمده‌ای در افزایش آمار فروش این خودروساز داشته باشند. فروش خیره‌کننده‌ی مدل‌های X در حالی صورت گرفته است که X3 جدید تنها حدود ۲ ماه قبل معرفی شد و به همین دلیل، فروش آن در مناطق مختلف با محدودیت‌هایی همراه بود. از دیگر موارد قابل توجه در این آمار، رشد ۱۴.۷ درصدی فروش بی‌ام‌و سری یک است. این خودرو که به‌زودی از چرخه‌ی تولیدات بی‌ام‌و کنار گذاشته خواهد شد، با ثبت آمار فروش ۲۰۱,۹۶۸ دستگاه یکی از موفق‌ترین محصولات آلمان‌ها در سال گذشته‌ی میلادی بوده است. (۲۵ دی ۱۳۹۶)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *